• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
  • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
  • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
  • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
  • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
  • Testuj skutery nurkowe SUEX
  • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
  • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
  • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

Kuba-sylwester-m

Chcesz przywitać Nowy Rok na kubańskiej plaży?

Zapraszamy na 12-dniowy pobyt w środkowej i zachodniej części Kuby, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje kulturalno – krajoznawcze oraz najciekawsze miejsca nurkowe.  Zapewniamy bardzo bogaty i intensywny program turystyczny: zwiedzanie Hawany, Trynidadu i Viñales. Odwiedzimy rezerwaty przyrody, poznamy zwyczaje kubańczyków, a wieczorami posłuchamy muzyki na żywo w lokalnych klubach. Proponujemy nurkowania w niesamowitych i tajemniczych kubańskich  "cenotes", podwodnych jaskiniach w Playa Larga, a także w Maria la Gorda, słynącej z przepięknych białych plaż, gdzie przywitamy Nowy Rok! Nasza oferta to łącznie 10 nurkowań, w tym w "cenotes" i nurkowania nocne.

Ilość miejsc na wyprawę ograniczona.

Program:  
Dzień  1:  Przylot do Hawany, zakwaterowanie w casas particulares (opis w 'zakwaterowanie'), kolacja, spacer po nadmorskiej promenadzie Malecon.
Dzień  2:  Hawana:  śniadanie, spacer po Hawanie (Capitolio, Plaza Vieja, Plaza de Armas, Pałac Gubernatora, Plac Katedralny, zwiedzanie manufaktury grafiki, plac św. Franciszka  z  Asyżu, zakupy w sklepie z naturalnymi  perfumami, przejazd szalonymi Coco Taxi do Vedado, wizyta w najsłynniejszej lodziarni Coppelia, w czasie drogi powrotnej, krótka wizyta na Uniwersytecie Hawańskim oraz w Callejon Hamel, miejsca, które jest dziełem artysty Salvadora Gonzalesa, obiadokolacja. Wieczorem wyjście na calle Obispo, zwiedzanie lokalnych knajpek z muzyką na żywo, spacer po Malecon, powrót do kwater.
Dzień  3: Viñales/Maria la Gorda Śniadanie, przejazd do Maria la Gorda, po drodze zwiedzanie doliny Viñales, podziwianie wspaniałych „mogotes”, jaskiń, wizyta na plantacji tytoniu i w miejscowej fabryce cygar. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
Dzień  4: Maria la Gorda: 3 nurkowania, w tym 1 nocne, śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, nurkowanie nocne, kolacja.
Dzień  5: Maria la Gorda: 2 nurkowania, śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, kolacja, Impreza Sylwestrowa. 

Przywitanie Nowego Roku na plaży!

 fire1  SAM 2886  cuba-11

Dzień  6: Maria la Gorda: 2 nurkowania, całodzienny odpoczynek na plaży, 2 nurkowania (opcjonalnie).
Dzień  7: Playa Larga/Playa Giron: śniadanie, całodzienny przejazd do Playa Larga, zakwaterowanie w casas particulares, kolacja.
Dzień  8: Playa Larga/Playa Giron: 3 nurkowania, w tym 1 nocne, śniadanie, 2 nurkowania w cenotach. Powrót do Playa Larga na lunch, po południu czas wolny, plaża, zwiedzanie miasteczka, nurkowanie nocne, kolacja.
Dzień  9: Playa Larga: śniadanie, 2 nurkowania w cenotach. Powrót do Playa  Larga  na  lunch,  po  południu czas wolny, plaża, dla chętnych wycieczka  do  rezerwatu  Zapata,  wycieczka łodzią motorową na wyspę Guama,  na której znajduje się zrekonstruowana wioska indiańska, następnie wizyta na fermie krokodyli, chętni mogą spróbować potraw z krokodylego mięsa, kolacja.
Dzień  10: Trinidad de Cuba: śniadanie, wczesny wyjazd do Trinidadu, zakwaterowanie w casas particulares. Zwiedzanie kolonialnej starówki wpisanej w całości na listę UNESCO. Zakupy pamiątek na miejscowym  targu,  kolacja. Wieczorem wyjście do Casa de la Musica.
Dzień  11: Havana: śniadanie, przejazd do Hawany, zakupy pamiątek, wieczorem wyjście do miasta na pożegnalną kolacje.
Dzień  12: Havana: śniadanie, pakowanie i przejazd na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski.

CENA:

osoba nurkująca :1990 USD, osoba towarzysząca : 1490 USD
+ bilet lotniczy: 3500 zł-4500 zł

Zaliczka 30% w dniu rezerwacji, pozostała kwota 70% płatna na miejscu, bilet lotniczy płatny w dniu rezerwacji.


Nr rachunku Alior Banku:
Euro: 54 2490 0005 0000 4600 7982 3858, BIC ALBPPLPW
PLN: 91 2490 0005 0000 4520 3642 6440
(płatność w złotówkach w/g kursu sprzedaży euro Alior Banku)

 

Pobierz pełen program w PDF

 

W podanych cenach zawarte są:
• opieka polskiego instruktora nurkowania i opieka pilota
• 7 noclegów w „Casas particulares”, śniadania i obiadokolacje
• 4 noclegi w resorcie Maria la Gorda , wyżywienie FB
• 12 nurkowań z instruktorem
• wszystkie transfery w/g programu na Kubie łącznie ok. 1200km
• podstawowe ubezpieczenie podróżne TU Europa Travel World, STANDARD, KL 30000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, BP 300 EUR


Dodatkowo płatne:
• bilet lotniczy ok. 3500-4500zł
• dopłata do pokoju 1-osobowego 170 USD
• wiza kubańska 22 euro ( wizy można kupić w biurze CN Nautilus )
• ubezpieczenie nurkowe ok. 83 zł, dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – ok. 220 zł (cena imprezy bez biletu)
• wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz balastu i butli)
• napoje do obiadu i kolacji podczas pobytu w hotelu w Maria La Gorda
• napiwki dla przewodników 15 CUC
• wejściówki do klubów muzycznych 1-5 CUC, napoje i alkohol w klubach w/g indywidualnego spożycia
• lekcje salsy, w Trinidadzie jest możliwość zorganizowania prywatnych lekcji tańca z dyplomowanymi nauczycielami salsy. Cena takich zajęć ( 1 godz.) 10 CUC od osoby za lekcję.
• inne aktywności opcjonalne wg programu


Informacje praktyczne:
• Bagaż zależy od przewoźnika 8-10 kg podręczny i 23 kg rejestrowy
• Paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu, szczepienia nie są wymagane
• Wymagania nurkowe: w przypadku nurkowań w morzu: OWD, boja na parę nurkową, własny sprzęt  nurkowy ( oprócz balastu i butli) + latarka na nurkowania nocne.
W przypadku nurkowania w cenotach, min. AOWD , zalecana konfiguracja sidemount, obowiązkowa dodatkowa latarka.


casa  j  vinales casa el portal6  cuba05

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w kwaterach prywatnych w tzw. „casas particulares”. „Casa  particular” to niezależny pokój wynajmowany w domach kubańskich. Formuła istniejąca od ponad 20 lat. Jest bardzo popularna wśród turystów. Pokoje są skromne ale bardzo czyste, zwykle dwuosobowe z łazienką, zwykle wyposażone w klimatyzację lub wiatrak. Mieszkając w takim miejscu możemy poznać słynną kubańską gościnność i zasmakować kreolskiej kuchni. Śniadanie to najczęściej: kawa, sok ze świeżych owoców, mleko, owoce, chleb,  masło,  marmolada  z  guayawy, omlet czy jajko sadzone.  Obiadokolacja: ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami takimi jak ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone jak yuca i platany, świeże sałatki, woda, kawa.


 

cenotes-cuba kuba-underwater kuba f1 k005l

Nurkowanie:
Playa Larga (Zatoka  Świń) – nurkowania z brzegu, uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża, ciekawa nieregularna ściana, opadająca w głębiny, z tunelami. Skupiska korali: wielkich rozmiarów gorgonie, madreporowce, gąbki, duże ilości małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, lagusty, barakudy, skrzydlice, kraby. W rejonie Playa Larga także nurkujemy w cenotach (m.in. Cueva de los Peces, El Brinco, Chicharrones, Salmian, Dagmar). W odróżnieniu od meksykańskich, kubańskie cenoty są dziewicze, nurkowania kameralne, większość nieprzystosowanych do nurkowania komercyjnego, zachwycają formacjami skalnymi i charakterystyczną grą świateł. Na powierzchni jest woda słodka, kilka metrów głębiej zaczyna się woda słona o wyższej temperaturze 26-28 stopni C i widoczności 50-70m. Na granicy tych dwóch ośrodków występuje niesamowite zjawisko halokliny. Maria la Gorda to aż 58 miejsc do wyboru. Kompletnie dziewicze tereny, żadnego przemysłu w promieniu wielu kilometrów, to jedyny ośrodek turystyczny w zachodniej części wyspy. To także typowe Karaiby, wiele korali i ryb w tym: niezwykle rzadkie czarne korale, graniki, gąbki, wiele skrzydlic, barweny, duża szansa na zobaczenie rekinów a sezonowo  pojawiają się rekiny wielorybie i manaty. Bardzo ciekawa rzeźba dna morskiego: jaskinie, tunele, ściany. Temperatura wody w sezonie: 26-27 stopni, widoczność w morzu 30-50m.


 kuba21M  KUBA27m  kuba29m  k03m

Playa Larga/Playa Giron to miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata rozległego Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek, pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń, cenotów. Teren bardzo nisko zaludniony, większość cenotów dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej eksploatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, zobaczyć go można w zamkniętym ośrodku rozrodczym (nasza oferta dla osób towarzyszących w programie 14-dniowym). Sporo pozostałości po nieudanej inwazji amerykańskiej ("zrobaczywiałych  najemników" jak nazywał ich Fidel  Castro) jak bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę.
Trinidad: leży w południowo-środkowej części wyspy. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Malownicze położenie w pobliżu Morza Karaibskiego, u stóp gór Escambry, daje mu niezwykły klimat. To miejsce tętni muzyką i dobrą zabawą.
Vinales: to niezwykle urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vinales wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie niezwykle malowniczych kopców skalnych „Mogote”, jaskinie, wiele z podziemnymi rzekami, z najsłynniejszą Cueva del Indio.
Maria la Gorda: resort wyspecjalizowany w turystyce nurkowej i dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku, znajduje się na zachodnim cyplu wyspy. To prawdziwa okazja, aby odwiedzić rezerwat biosfery, to raj zamieszkany przez wiele gatunków zwierząt, także zagrożonych. Maria la Gorda słynie z czystych plaż, a wśród nurków uważana jest za najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie i jedno z najlepszych na świecie. Do wyboru mamy w pobliżu aż 50 miejsc do nurkowania. Można podziwiać morską florę, która zachwyca kolorami oraz kontemplować ściany pokryte koloniami czarnych koralowców. Życie morskie jest obfite i zaskakujące. Ponad 20 gatunków koralowców, różnego rozmiaru ryby, homary, kraby i węgorze.
Hawana: stolica Kuby. Przez wielu uznawana za najpiękniejsze miasto Karaibów. Jej Stare Miasto wraz z fortyfikacjami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Hawaną bardzo mocno związany był Ernest Hemingway, który pokochał ją, jak i całą wyspę. Tu mieszkał i tworzył przez prawie 20 lat. W stolicy można również spotkać i polskie akcenty np. rzeźbę Fryderyka Chopina na Placu św. Franciszka z Asyżu, a ulubionym środkiem transportu wielu kubańczyków są „Polaquito” czyli Fiat 126p. Muzyka, taniec, zabawa są nierozłącznym elementem tej metropolii. Tutaj nie można się nudzić!

 

Informacje i rezerwacje:

CN Nautilus

tel: 12 266 02 02

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.