• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
 • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
 • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
 • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
 • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
 • Testuj skutery nurkowe SUEX
 • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
 • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
 • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

cuba09Kuba

 

Serca i duszy Karaibów – Kuby , jako atrakcji turystycznej, nie potrzeba reklamować: klimat, dziewicza natura, historia i kultura, muzyka, taniec, mieszkańcy, samochody, cygara... 15 dni pobytu na miejscu to niepowtarzalna okazja do poznania Kuby „od podszewki”.

 

 

Proponujemy ponad dwutygodniowy pobyt w zachodniej części wyspy, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje kulturalno – krajoznawcze, a także nurkowe. Obok nurkowań zapewniamy bogaty program turystyczny: zwiedzanie Havany, Trynidadu i Vinales, a także parki, naturalne skalne baseny, farma krokodyli, wieczorami muzyka na żywo w klubach. Bogaty program nurkowy - nurkowaniaw niesamowitych i tajemniczych kubańskich Cenotes - podwodnych jaskiniach w Zatoce Świń, a także w dwóch miejscach w basenie Morza Karaibskiego: Playa Larga i Maria La Gorda, słynących z przepięknych białych plaż! Tu, pośród palm, poczujesz się jak w raju...

 

Program:

Dzień pierwszy
Przylot do Havany, transfer z lotniska do Playa Larga ok. 3h. Po drodze kolacja w restauracji. Zakwaterowanie w "casas particular" ( opis w "zakwaterowanie").

Dzień drugi

 Playa Larga 2 nurkowania: Śniadanie, 2 nurkowania ( 1 w cenotach PL): Powrót do Playa Larga na obiad,po południu czas wolny, plaża, miasteczko, kolacja.

Dzień trzeci

Playa Larga 3 nurkowania (1 nocne): Śniadanie, 2 nurkowania w cenotach za miejscowością  Australia, lunch na miejscu z prosiakiem i rybami. Powrót do Playa Larga po południu czas wolny: plaża, miasteczko, 1 nurkowanie nocne, Kolacja.

Dzień czwarty

Playa Larga 2 nurkowania: Śniadanie,rano wyjazd samochodami z przewodnikiem do Parku Narodowego Salinas, 2 nurkowania - jedno w cenocie Playa Larga. Lunch i pobyt na plaży,powrót -PlayaLarga,wspólna kolacja.

Dzień piąty

Playa Larga: Śniadanie wycieczka całodniowa na fermę krokodyli 10 km od Playa Larga. Ponad 1000 okazów od małych, do 5-metrowych. Obiad obok fermy, niepowtarzalna szansa skosztowanie mięsa z krokodyla . Po obiedzie przejażdżka łodzią motorową przez lagunę w tropikalnym lesie na wyspę Guama, gdzie znajduje się rekonstrukcja wioski indiańskiej. Po powrocie do Playa Larga -kolacja.

Dzień szósty

śniadanie w postaci suchego prowiantu ( owoce, kanapki, soki) i wyjazd do Trinidadu – miasta kolonialnego, przez Cienfuegos- stolica prowincji; lunch w Trynidadzie, zwiedzanie miasta, zakupy, kolacja, wieczorem wyjście do klubów nocnych (dod.płatne)

Dzień siódmy

Trinidad: Śniadanie, wyjazd samochodami do PN El Cubano, spacer po parku, podziwianie ptaków i roślinności, kąpiel w wodospadzie Cascada Javira. Powrót do Trynidadu, obiad, czas wolny, zakupy, kolacja, klub nocny ( dod. płatne)

Dzień ósmy

MariaLaGorda-całodzienny transfer autokarem do MariaLaGorda, śniadanie w formie prowiantu, po drodze lunch Zakwaterowanie -hotel, kolacja.

Dzień dziewiąty

MariaLa Gorda 3 nurkowania ( 1 nocne): Śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, nurkowanie nocne, kolacja

Dzień dziesiąty

MariaLa Gorda 3 nurkowania ( 1 nocne):  Śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, nurkowanie nocne, kolacja

Dzień jedynasty

MariaLaGorda/Vinales : w Maria La Gorda do lunchu- suszenie sprzętu, pakowanie, lunch, transfer do Vinales, kolacja.

Dzień dwunasty

Vinales:Po śniadaniu zwiedzanie DolinyVinales konno, (na małych łagodnych konikach). Dotrzemy do jaskini z naturalnym oczkiem wodnym , zwiedzimy plantację tytoniu, na farmie poczęstunek “Coco loco” - rum w kokosie- 1 szt/osobę. Po powrocie do Vinales, lunch, zwiedzanie miasta i małego ogrodu botanicznego, kolacja , wyjście do klubu nocnego Polo Montanez ( dod. płatne)

Dzień trzynasty

Śniadanie i wyjazd autobusem wycieczkowym do Cayo Levisas- na wyspę koralową z plażami z białym piaskiem. Dojazd na wyspę statkiem, na miejscu lunch, możliwość nurkowanie ( dod. płatne) , powrót, kolacja, wyjście do klubu nocnego PoloMontanez (dod.płatne)

Dzień czternasty

Śniadanie, czas wolny, obiad na farmie, przejazd do Havany, kolacja, życie nocne ( dod. płatne)

Dzień piętnasty

Havana, zwiedzanie miasta, wspólny obiad, przejażdżka odkrytym autobusem „city tour”, kolacja, życie nocne ( dod. płatne)

 Dzień szesnasty

Wyjazd na piękną plażę Santa Maria 20km od centrum, lunch na plaży. W godzinach wieczornych wylot do Polski.acuba02

Waluta:
na Kubie obowiązują 2 waluty: peso lokalne i peso „wymienialne” – CUC. Posługiwać się będziemy tylko tymi drugimi, są one nieoficjalnie oparte na dolarze amerykańskim. Jednak walutą którą należy zabrać jest euro, przy wymianie dolarów jest pobierana dodatkowa prowizja.  Można też podjąć gotówkę z bankomatu.
 
Bezpieczeństwo:
Kuba jest bardzo bezpieczna zarówno w kwestii przestępczości, jak i spraw zdrowotnych. To jeden z ostatnich krajów gdzie potencjalni przestępcy boją się policji - a nie odwrotnie. Służba medyczna jest na wysokim poziomie, co jest chlubą rewolucji, bardzo duży nacisk jest kładziony na działalność profilaktyczną, kontrole stanu sanitarnego zbiorników, opryski prewencyjne przeciw komarom i inne. Dopuszczalne jest picie wody z kranu!

Transport:
odbywać się będzie kilkoma amerykańskimi klasycznymi samochodami lub okazjonalnie busem. Transfery do Cayo Levisas i Maria la Gorda – klimatyzowanym autobusem.

11
 


Zakwaterowanie
i wyżywienie

w pokojach dwuosobowych w „casas particular”, oraz w hotelu w Maria la Gorda. „Casa particular” to niezależne pokoje wynajmowane przy domach kubańskich, formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Zapewnia wysoki standard (pokoje dwuosobowe, łazienka, lodówka,klimatyzacja – czysto, komfortowo i przyjemnie) z zapewnioną gościnnością kubańską i wyśmienitą kuchnią.
Śniadanie to najczęściej: sok ze świeżych owoców, mleko lub jogurt naturalny, owoce, chleb, masło, dżem, omlet lub sandwich, kawa.
Obiad: ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami – ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone (yuca, bonato, platany) sałatki (ekologiczne i prosto ze słońca), woda, kawa. Czasami dla urozmaicenia spaghetti z krewetkami lub obiad wegetariański.
Kolacja podobna do obiadu, często dodatkowo zupa, co najmniej 3 razy w trakcie pobytu langusta. Zawsze  owoce lub deser.


Cena:

1680 Euro - dla osoby nurkującej

+ bilet  ok 3500 zł - 4500 zł (dopłata do pokoju jednoosobowego 150 Euro)

1245 Euro - dla osoby towarzyszącej
+ bilet  ok 3500 zł - 4500 zł (dopłata do pokoju jednoosobowego 150 Euro)

Nr rachunku AliorBank

54 2490 0005 0000 4600 7982 3858 euro

91 2490 0005 0000 4520 3642 6440 pln

 

Cena obejmuje: 15 noclegów ze śniadaniem (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych) 15 obiadów, 15 kolacji, 13 nurkowań, transfery, usługi przewodników i wstępy do Parków Narodowych, wstęp do "Caleta Buena" +lunch , podstawowe ubezpieczenie turystyczne, opiekę polskiego pilota/rezydenta, opiekę polskiego instruktora nurkowania

Cena nie obejmuje: dopłaty do pokoju 1-osobowego 150 Euro, atrakcji nie uwzględnionych w programie, wstępów i alkoholu w klubach muzycznych, rozszerzonego ubezpieczenie nurkowego, wizy (22 euro) i opłaty lotniskowej (20 euro), biletu lotniczego, wynajęcie sprzętu nurkowego, napojów do obiadu i kolacji podczas pobytu w hotelu w MariaLaGorda, alkoholi w Caleta Buena oraz napiwków dla przewodników 15CUC,

Bilet lotniczy - zostanie zakupiony przez Organizatora dla każdego uczestnika po wcześniejszym przedstawieniu aktualnie istniejącej na rynku, najkorzystniejszej naszym zdaniem oferty. Uczestnik musi wpłacić 100% ceny biletu w momencie wyboru sugerowanego połączenia, na konto "Nautilusa".

Płatności i zaliczki: w momencie rezerwacji miejsca na wyprawie uczestnik wpłaca zaliczkę w wysokości 30% wartości imprezy oraz płatność za bilet lotniczy. Pozostałą część płatności należy uregulować w gotówce na miejscu po przylocie. Wpłat przelewem w kraju należy dokonywaćna numery rachunków:

 

Pobierz ofertę w PDF

   Nurkowanie


W Zatoce Świń (Playa Larga) 7 nurkowań. Nurkowanie z brzegu, do stanowisk nurkowych dojazd samochodami. Uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża ze ścianką i widocznością do 50 metrów. Przynajmniej jedno nurkowanie w cenocie (Cueva de los Peces). W odróżnieniu od cenotów meksykańskich tutejsze są dziewicze, większość nieprzystosowanych do nurkowania komercyjnego. W “Cueva de los Peces” ryby (stąd nazwa), czerwone krewetki, charakterystyczne dla cenotów gry świateł i formacje. W morzu 2 wraki, a także kaniony, tunele. Typowe dla Karaibów skupiska korali: wielkich rozmiarów gorgonie, madreporowce, gąbki oraz okazy fauny – duże ilości małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, langusty, baracudy, skrzydlice, kraby pustelniki i wiele innych.
W Cayo Levisas możliwe 1 nurkowanie z łodzi.( dodatkowo płatne)  To północna część wyspy czyli nominalnie Atlantyk – korale, nieco inna fauna.
W Maria la Gorda – uczta nurkowa! 58 miejsc do wyboru. 6 Nurkowań . Kompletnie dziewicze tereny, żadnego przemysłu w promieniu wielu kilometrów, to jedyny ośrodek turystyczny w zachodniej częśći wyspy To także typowe Karaiby, wiele korali i ryb w tym: niezwykle rzadkie czarne korale, graniki (groupers), gąbki, wiele skrzydlic i średnich ryb, duża szansa na zobaczenie rekinów. Bardzo ciekawa rzeźba dna morskiego: jaskinie, tunele, ścianki. Nurkowanie do 40 metrów. Temperatura wody w sezonie: Playa Larga – 27 stopni, Maria la Gorda – 26.. 

   10CaletaBuena2

 


100 6385Playa Larga
to miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata rozległym Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń. Teren bardzo nisko zaludniony, większość jaskiń dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej ekspolatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, zobaczyć go można w zamkniętym ośrodku rozrodczym (nasza oferta dla osób towarzyszących). Sporo pozostałości po nieudanej inwazji amerykańskiej ("zrobaczywiałych najemników "– Fidel Castro) – bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę.

Cienfuegos –  "Perła Południa” i stolica prowincji. W "Punta Gorda” dzielnicy rezydencjalnej koncentrują się najciekawsze zabytki z epoki kolonialnej – Pałac "de Valle” i inne, piękne rezydencje, parki, port jachtowy. Dzielnica zlokalizowana na wąskim cyplu zamykającym od strony wschodniej malowniczą Zatokę Cienfuegos. Miasto znane z życia nocnego.

22Trinidad –  położony tylko 70 km od Cienfuegos uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego Unesco. Malownicze położenie w pobliżu morza u stóp gór. Bary, restauracje kluby muzyczne pod gołym niebem.

qqVinales: niezwykle urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vinales wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa Unesco. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie niezwykle malowniczych kopców skalnych „Mogote”, jaskinie, wiele z podziemnymi rzekami z najsłynniejszą Cueva del Indio (w naszej ofercie dla osób towarzyszących)

33Maria la Gorda: ośrodek turystyczny wyspecjalizowany w turystyce nurkowej na zachodnim cyplu wyspy. 250 km od Hawany, 200 km od Cancun. „Koniec Świata” w całkowicie dziewiczej scenerii, do najbliższego miasteczka 50 km. Dojazd drogą asfaltową.


W Hawanie
poznamy Vedado, dzielnicę rezydencjalną wzdłuż słynnej nadmorskiej promenady „Malecon”, spędzimy tutaj wieczór w jednym z wielu klubów muzycznych, oraz noc w domach kolonialnych. Ostatniego dnia zwiedzimy hawańską starówkę „Havana Vieja” w dużym stopniu pięknie odrestaurowaną. 

 

 • Cueva de los Peces
 • Playa Larga
 • Trinidad muzyka na żywo
 • Pokoje Zakwaterowanie w casa particular.
 • Fabryka cygar
 • Kino rewolucyjne w Sapilar
 • Droga z Cayo Jutiyas do Vinales
 • Powrót z Salinas droga w Parku Narodowym Salinas
 • Hawana "EL MORO" fort strzegący wejścia do Hawany
 • Zielony "POLACITO"
 • Ochrona żółwi Żółwie na Kubie są popularne jak u nas bociany.