• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
  • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
  • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
  • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
  • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
  • Testuj skutery nurkowe SUEX
  • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
  • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
  • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

Kamczatka i Morze Japońskie

15 dni na końcu świata

Pobierz pełen program w PDF

2020  Kamczatka i Primorie RED

 

Cena wyjazdu : 2990 euro + bilety lotnicze ok. 5000 zł
+ ok. 1000 zł procedura wizowa, opłaty parkowe, zezwolenia FSB

fKamczatka jest jednym z najmniej zaludnionych regionów Rosji. To wyjątkowy kraj dzikiej przyrody i wulkanów, z grupy 300 wulkanów, jest 30 aktywnych, a najwyższym wulkanem jest Klyuchevskaya Sopka, wznosi się na wysokość 4750 m n.p.m. Na całym półwyspie jest tylko około 300 km dróg twardych. Nie ma kolei. Spora część transportu jest realizowana za pomocą wojskowych śmigłowców Fauna na Kamczatce jest bardzo bogata, wynika z różnorodności reliefu i stref klimatycznych. W miejscach, gdzie cywilizacja nie sięgała, natura zachowała swój pierwotny wygląd. Tylko na terenie Kamczatki znajduje się 918 gatunków zwierząt, ptaków i ryb: soból, piesiec, wiewiórka, rosomak, niedźwiedź. Bez wątpienia królem fauny jest niedźwiedź brunatny, to największy drapieżnik lądowy na tym terenie. Dorosły samiec waży do 700 kg, osiąga wzrost byka, a stojąc na tylnych łapach może mieć nawet 3 m wysokości, żyje ich tutaj około 16 tysięcy. Zwiedzimy kilka obszarów ochrony przyrody o wyjątkowym charakterze, podobne już nie istnieją w żadnym innym regionie Ziemi. Wśród nich słynna Dolina Gejzerów w Rezerwacie Państwowym Kronotsky. Tu koncentruje się duża liczba źródeł termalnych pochodzenia wulkanicznego , wybudowano kilka sanatoriów, w których stosowane jest leczenie balneologiczne i klimatyczne. Kraj Nadmorski to zaskakująco malownicze i wyjątkowe miejsce na Dalekim Wschodzie Rosji.
dPiękne wzgórza, fascynujący podwodny świat, wyjątkową tajga, górskie stoki, które są wpisane na listę rezerwatów przyrody. Tutaj zamieszkuje jeden z najrzadszych przedstawicieli światowej fauny – Amurski tygrys, dziś w Sikhote-Alin zachowana jest jedyna żywa populacja. Z kolei miasto Władywostok jest największym miastem na tym terytorium i jest centrum transportowym, największym portem na wybrzeżu Pacyfiku w Rosji. Zwiedzimy jeden z najbardziej Tundra, tajga, mnogośc czynnych wulkanów i gejzerów, krystaliczne rzeki pełne łososi. Morze skakuje bogactwem flory i fauny : kraby, ukwiały, ośmiornice, orki, lwy morskie, wieloryby. Zachwyca piękno i bezkres przyrody. Zadziwiają kontrasty innego, trudnego życia.

  a

Przykładowy program  wyjazdu:
(różnica w czasie 10 godzin do polskiego)
1 dzień
Wylot z Warszawy do Pietropawłowska Kamczackiego przez Moskwę.
2 dzień  
Przylot na miejsce . Transfer, zakwaterowanie  odpoczynek po podróży,  przejazd do muzeum regionalnego, spacer - wzgórze miłości, brzeg zatoki Awaczyńskiej, kolacja.
3 dzień
Po śniadaniu Jeep Tour w rejon dawnego wulkanu Wackażec, w drodze powrotnej wizyta w wiosce Ozierka, pobyt na gorących źródłach rodanowych i kąpiel w lodowatym źródle, kolacja
4 dzień      Mini safari
Po śniadaniu transfer do portu, wyjście w morze, pierwsze nurkowanie sprawdzające w rejonie wyspy Starickow , następnie dłuższy rejs i w godzinach popołudniowych nurkowanie płytkie z lwami morskimi w pobliżu przylądka Kiekurnyi; Na łodzi kabiny 2 osobowe, pełne wyżywienie, wieczorami sauna i kąpiel w chłodnym oceanie.
5 dzień     Mini safari
Po śniadaniu poranne nurkowanie z lwami morskimi, następnie nurkowanie w rejonie zatoki Listvienochnaya , kaniony i lasy brunatnic, gdzie mamy możliwość spotkania szarych lub złotych morskich okoni, halibuty, dorsze. Po obiedzie kolejne nurkowanie. Wieczorem możliwość nurkowania nocnego.
6 dzień       Mini Safari
Po śniadaniu nurkowania przy kamieniach Laparuza,  następnie nurkowanie przy wyspie Starickov  po obiedzie powrót w strone Pietropawłoska Kamczackiego,  w tym czasie suszymy sprzęt nurkowy, wyokrętowanie, transfer na kwatery, kolacja.
7 dzień
Po śniadaniu dwudniowe safari na Wulkan Mutnowski
(2322mnpm) i wulkan Gorielyj (1829 m n.p.m.) po drodze przystanek i sesja fotograficzne na tle wulkanu Wiluczyńskiego, dalej przez Małą Dolinę gejzerów. Podejście ok. 2 godzin w rejon krateru wulkanu Mutnowskiego, odpoczynek i sesja fotograficzna wśród gejzerów ziejących parą wodna z domieszką siarki. Następnie oglądanie wodospadu Opasnyi i panoramy na rozległe wierzchołki gór i wulkanów. Założenie bazy, kolacja przy ognisku, nocleg w namiotach
8 dzień
Śniadanie.  Po śniadaniu składanie obozu i przejazd w rejon wulkanu Goriełyj  podejście ok. 3 godzin na krawędź krateru. Gorielyi  posiada kilka kraterów, najpiękniejsze z nich to Niebieskie jezioro i Aktywny. Po zejściu zwiedzamy pole rozlewisko zastygłej lawy, tworzącej liczne groty, kaniony, na dole poczęstunek w formie lunchu, napoje. W drodze powrotnej do Pietropawłowska kąpiel w gorących źródłach . Zakwaterowanie. Kolacja.
9 dzień
Po śniadaniu wycieczka na jezioro Nachikinskoye. Rejs n a pontonie z silnikiem, łowienie łososi, obserwacja niedźwiedzi,
podwieczorek w Tajdze. Powrót na kwatery i kolacja.
10 dzień
Po śniadaniu transfer na lotnisko - lot helikopterem do Doline Gejzerów. Program wycieczki obejmuje widowiskowy przelot nad kraterami kilku wulkanów, spacer pośród gejzerów, wizytę nad wulkanicznym jeziorem w kalderze Uzon oraz relaks nad rzeką Dzundzur: kąpiel w gorących źródłach oraz obiad z kawiorem i  łososiem. Po południu wizyta na miejscowym bazarze. Kolacja
11dzień
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Władywostoku,
(lotnisko Artem)   transfer na południe w stronę granicy z KRLD
(180km) rejon zatoki wielorybów, zakwaterowanie, odprawa, kolacja.
12 dzień
Dzień nurkowy
2 nurkowania + ewentualnie nurkowanie nocne, nurkowania przyrodnicze, piękne krajobrazy, kraby, ryby (złocisty okoń morskie, zębacze, ślizgi, skorpenowate, halibuty), ukwiały, rozgwiazdy, ośmiornice.
13  dzień
Dzień nurkowy
2 nurkowania . Wieczorem rosyjska bania i kolacja .
14 dzień
Po śniadaniu transfer do Władywostoku. City Tour -szlakiem religii i kultur, szlak militarny, galerie malarwstwa ( do wyboru na miejscu). Kolacja w mieście.
15 dzień
Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Polski przez Moskwę.
 

Cena wyjazdu: 2990 euro + bilety lotnicze ok. 5000 zł + 1000 zł procedura wizowa i inne opłaty

Termin wyprawy: wrzesień 2021 - więcej informacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ograniczona ilość miejsc

 

 

142356