• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
  • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
  • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
  • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
  • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
  • Testuj skutery nurkowe SUEX
  • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
  • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
  • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

kuba-underwater

Kuba z nurkowaniem

w 15 dni!


Serce i dusza Karaibów – Kuba.
Koloryt, klimat, dziewicza natura, historia, kultura, muzyka, salsa, mieszkańcy, samochody, cygara.
Zapraszamy na dwutygodniowy pobyt w środkowej i zachodniej części Kuby. Zapewniamy bardzo bogaty i intensywny program turystyczny i nurkowy. Zwiedzimy Hawanę, Trynidad i Vinales. Odwiedzimy rezerwaty przyrody, poznamy zwyczaje i kulturę Kubańczyków, konno wyprawimy się w góry, a wieczorami posłuchamy muzyki na żywo w lokalnych klubach. Zan
urkujemy w niesamowitych i tajemniczych kubańskich cenotes - podwodnych jaskiniach w Playa Larga i Maria La Gorda, słynących z przepięknych białych plaż. Nasza oferta to łącznie 12 nurkowań!


             CENA: osoba nurkująca 2190 euro
                        osoba towarzysząca 1690 euro
                               + bilet lotniczy


Program:kuba21M

Dzień 1. Wylot z Polski, w tym samym dniu przylot do Hawany.

Dzień 1. Hawana: przylot, odprawa, wymiana pieniędzy, transfer na kwatery do Casa Particulare.
Wieczorny spacer po Hawanie albo odpoczynek po podróży.

Trinidad-CubaDzień 2. Śniadanie BB, Havana: zwiedzanie Placu Rewolucji i Willi Ernesta Hemingwaya, następnie transfer do Playa Ancon (Trinidad TR), zakwaterowanie w hotelu na Playa Ancon (Allincl.)
Wieczorem transfer do Trynidadu na program z muzyką na żywo.

Dzień 3. Playa Ancon: wycieczka do Parku Narodowego w góry Escambray, jazda wozami konnymi w góry, potem piesze przejście kanionem do wodospadu, kąpiel w oczku wodnym przy wodospadzie, wizyta na rancho, gdzie można kupić lokalne przysmaki czy napoje na bazie rumu.
Wieczorem po kolacji, wyjście do Trinidadu na program z muzyką na żywo.

Dzień 4. Śniadanie, wypoczynek na plaży, obiad, po obiedzie wyjazd do Playa Giron, po drodze zwiedzanie miasta Cinefuegos, postój w centrum, zwiedzanie Starego Teatru (Teatro Terry) oraz przejazd do dzielnicy Willowej, wejście na taras pałacu mauretańskiego Palacio de Valle, późnym popołudniem przyjazd do Playa Giron, zakwaterowanie, kolacja.

1658131 679487498776730 919221955 oDzień 5/6/7. Playa Giron z 3 dniami nurkowymi (6 nurkowań). W ciągu dnia jedno nurkowanie w morzu w zatoce, jedno w grotach, jaskiniach, po południu spacer po playa Giron albo wypoczynek na  plaży.

Dzień 8. Po śniadaniu, długi transfer do Maria La Gorda (MLG), po drodze zwiedzanie farmy krokodyli (możliwość spróbowania potrawy z krokodyla) oraz rejs po jeziorze na wyspę Guama, do skansenu wioski Indian Taina.

Dzień 9/10. Maria La Gorda z 2 dniami nurkowymi (4 nurkowań, dziennie po 2 nurkowania) z łodzi na pięknych rafach w Parku Narodowym.

Dzień 11. Maria La Gorda, wypoczynek na plaży, pakowanie się, po obiedzie wyjazd do Vinales, przez Pinar del Rio; przyjazd do Vinales, po kolacji wyjście do klubu Polo Montanez na program
z muzyką na żywo i tańcami w rytm salsy.

Dzień 12. Vinales, po śniadaniu jazda konna wśród plantacji tytoniu i pól uprawnych z widokiem na Mogoty – wapienne szczyty porośnięte bujną roślinnością, przejazd na plantacje tytoniu, spotkanie z plantatorem, zapoznanie się z procesem produkcji cygar, możliwość zakupu cygar bezpośrednio od plantatora, powrót do Vinales, przejażdżka starymi autami po okolicy w doliny wokół Vinales, po kolacji wyjście do centrum Vinales do klubu polo Montanez.kuba-car

Dzień 13. Po śniadaniu transfer do Havany, casa particulare z BB śniadaniem w dzielnicy Centro Hawana, wyjście do miasta, kolacja, wyjście do klubów muzycznych w Hawanie.

Dzień 14. Po śniadaniu zwiedzanie starówki Hawany: Capitol, Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza Catedral, Pałac Gubernatora, manufaktura grafiki, plac św. Franciszka z Asyżu. Możliwy przejazd piętrowym autobusem - City Tour po Hawanie, obiad w mieście, zakupy pamiątek, kolacja, wieczorem wyjście do klubów muzycznych.

Dzień 15. Po śniadaniu, ewentualnie ostatnie zakupy, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dzień 16. Przylot do Polski.

 

 

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w kwaterach prywatnych w tzw. „casas particulares”. „Casa particular” to niezależny pokój wynajmowany w domach kubańskich. Formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Pokoje są skromne ale bardzo czyste, dwuosobowe z łazienką, najczęściej wyposażone w klimatyzację lub wiatrak. Mieszkając w takim miejscu możemy poznać słynną kubańską gościnność i zasmakować kreolskiej kuchni. Śniadanie to najczęściej: kawa, sok ze świeżych owoców, mleko, owoce, chleb, masło, marmolada z guayawy, omlet lub jajko sadzone. Obiadokolacja: ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami jak ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone (yuca, platany) świeże sałatki, woda, kawa.

Nurkowanie:
Playa Larga (Zatoka Świń) – nurkowania z brzegu, uskok tektoniczny ma około 100 metrów od wybrzeża, ciekawa nieregularna ściana opadająca w głębiny, z tunelami. Skupiska korali: wielkich rozmiarów gorgonie, madreporowce, gąbki, duże ilości małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, lagusty, barakudy, skrzydlice, kraby. W rejonie Playa Larga także nurkujemy w cenotach (m.in. Cueva de los Peces, El Brinco, Chicharrones, Salmian, Dagmar). W odróżnieniu od meksykańskich, kubańskie cenoty są dziewicze, nurkowania kameralne, większość nieprzystosowanych do nurkowania komercyjnego, zachwycają formacjami skalnymi i charakterystyczną grą świateł. Na powierzchni jest woda słodka, kilka metrów głębiej zaczyna się woda słona o wyższej temperaturze 26-28 stop C
i widoczności 50-70m. Na granicy tych dwóch ośrodków występuje niesamowite zjawisko halokliny.

Maria la Gorda to aż 58 miejsc do wyboru. Kompletnie dziewicze tereny, żadnego przemysłu w promieniu wielu kilometrów. To jedyny ośrodek turystyczny w zachodniej części wyspy. To także typowe Karaiby, wiele korali i ryb w tym niezwykle rzadkie, czarne korale, graniki, gąbki, wiele skrzydlic, barweny, duża szansa na zobaczenie rekinów, sezonowo pojawiają się rekiny wielorybie i manaty. Bardzo ciekawa rzeźba dna morskiego: jaskinie, tunele, ściany. Temperatura wody w sezonie: 26-27 stopni, widoczność w morzu 30-50m.

 


W cenie:
Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych: 2 noclegi w Playa Ancon - allincl.; 4 noclehi Playa Giron – allincl.; 3 noclegi w resorcie nurkowym Maria La Gorda – wyżywienie FB (śniadanie, obiad, kolacja); 2 noclegi Vinales – wyżywienie HB (śniadania i kolacje); 3 noclegi Hawana – casa particulare wyżywienie BB (śniadania).

Transfery: Lotnisko JM-int.-kwatery Hawana; Havana – Playa Ancon; Playa Ancon Cienfuegos – Playa Giron; Playa Giron – Maria La Gorda; Maria La Gorda – Vianles; Vinales – Hawana; Hawana – Lotnisko JM-int. oraz na nurkowania w Playa Giron. łącznie 1200 km transferów po Kubie, w wygodnym klimatyzowanym autokarze.

Nurkowania: 10 nurkowań z przewodnikiem, w tym 6 w rejonie Playa Giron (Zatoka Świń), butle stalowe z powietrzem, zawór DIN, 12-litrowe i 15-litrowe przy nurkowaniach w cenotach
oraz 4 w rejonie Maria La Gorda z łodzi, butle aluminiowe, zawór DIN, 12- litrowe.

Aktywności: Hawana: wizyta na Placu rewolucji; muzeum – rezydencja Ernesta Hemingwaya; zwiedzanie miasta Hawana Stare Miasto, śródmieście, zwiedzanie Trynidadu, wizyta w Cinfuegos, wycieczka wozami konnymi do Parku Escabray, wizyta na farmie krokodyli, rejs na wyspę do skansenu wioski indiańskiej; w Vinales wycieczka konna na plantacje tytoniu, wyjścia do klubu Polo Montanez; przejażdżka starymi cadillacami.
Opieka pilota, podstawowe ubezpieczenie podróżne TU Europa SA, składka do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego), procedura wizowa.

Dodatkowo płatne:
Bilety lotnicze ok. 2500 - 3500 zł; ubezpieczanie nurkowe ok. 100zł , doubezpieczenie bagażu, dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ok. 220zł; napoje do obiadu i kolacji w Maria la Gorda, napoje do kolacji w hotelu w Vinales, wejściówki do klubów muzycznych od 1 do 15 CUC, napoje i alkohol w klubach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, inne wyżywienie nie uwzględnione
w programie.

 

 

Cena:

Osoba nurkująca: 2190 euro, osoba towarzysząca: 1690 euro + bilet lotniczy: 3500 zł - 4500 zł.

Zaliczka 30% płatna w dniu rezerwacji, pozostała kwota 70% płatna na miejscu, bilet lotniczy również płatny w dniu rezerwacji.

Nr rachunku AliorBank

EURO: 54 2490 0005 0000 4600 7982 3858 , BIC ALBPPLPW

PLN: 88 1140 2004 0000 3902 8074 6893  mbank

 


Pobierz pełen program w PDF

Kontakt:
Centrum Nurkowe NAUTILUS
tel. 12 266 02 02
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autorski program CN Nautilus. Kopiowanie, powielanie fragmentu lub całości bez zgody zabronione.

Playa Larga
to miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata rozległego Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek, pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń, cenotów. Teren bardzo nisko zaludniony, większość cenotów dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej eksploatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, zobaczyć go można w zamkniętym ośrodku rozrodczym. Sporo pozostałości po nieudanej inwazji amerykańskiej ("zrobaczywiałych najemników" jak ich nazywał Fidel Castro) jak bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem
i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę.


Trinidad:
leży w południowo-środkowej części wyspy. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Malownicze położenie w pobliżu Morza Karaibskiego, u stóp gór Escambry, daje mu niezwykły klimat. To miejsce tętni muzyką i dobrą zabawą.

Vinales:
to niezwykle urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vinales wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie niezwykle malowniczych kopców skalnych „Mogote”, jaskinie, wiele z nich z podziemnymi rzekami i z najsłynniejszą Cueva del Indio.

Maria la Gorda:
ośrodek turystyczny wyspecjalizowany w turystyce nurkowej, na zachodnim cyplu wyspy. 250 km od Hawany, 200 km od Cancun. „Koniec Świata” w całkowicie dziewiczej scenerii, do najbliższego miasteczka jest 50 km.

Hawana:
stolica Kuby. Przez wielu uznawana za najpiękniejsze miasto Karaibów. Jej Stare Miasto wraz z fortyfikacjami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Hawaną bardzo mocno związany był Ernest Hemingway, który pokochał ją, jak również całą wyspę. Tu mieszkał i tworzył przez prawie 20 lat. W stolicy można również spotkać i polskie akcenty np. rzeźbę Fryderyka Chopina na Placu św. Franciszka z Asyżu, a ulubionym środkiem transportu wielu kubańczyków są „Polaquito” czyli Fiat 126p. Muzyka, taniec, zabawa są nierozłącznym elementem tej metropolii.

 

 

Kursy nurkowania

Kurs nurkowania dla początkujących CMAS P1

Kurs nurkowania od podstaw uprawniający do nurkowania na całym świecie...

Kurs nurkowania dla początkujących PADI OWD

Kurs nurkowania od podstaw Padi Open Water Diver uprawniający do nurkowania...

Kurs nurkowania dla początkujących IANTD OWD

Kurs nurkowania od podstaw Open Water Diver  IANTD  -  uprawniający...