• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
  • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
  • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
  • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
  • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
  • Testuj skutery nurkowe SUEX
  • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
  • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
  • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

Kuba-sylwester-m


Chcesz przywitać Nowy Rok na kubańskiej plaży?


Zapraszamy na 15-dniowy pobyt w środkowej i zachodniej części Kuby, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje kulturalno – krajoznawcze oraz najciekawsze miejsca nurkowe.
Zapewniamy urozmaicony program turystyczny: zwiedzanie Hawany, Trynidadu i Viñales. Odwiedzimy rezerwaty przyrody, poznamy zwyczaje Kubańczyków, a wieczorami posłuchamy muzyki na żywo w lokalnych klubach. Zanurkujemy w niesamowitych i tajemniczych kubańskich cenotes - podwodnych jaskiniach w Playa Giron, a także w Maria la Gorda, słynącej z przepięknych białych plaż. Nasza oferta to łącznie 12 nurkowań- w tym w cenotes i nurkowania nocne.

Program:  

 

Dzień 1:
przylot do Hawany, transfer z lotniska do dzielnicy Centro Havana, noclegi w ,,casas particulares”, spacer wieczorny po Hawanie
Dzień 2:
Hawana: – śniadanie, zwiedzanie willi Ernesta Hemingwaya, transfer do Playa Ancon, obiad na trasie, zakwaterowanie w Hotelu Ancon przy plaży, opcja all inclusive;
Dzień 3:
wyjazd do Trynidadu, przejazd bryczkami do dżungli – Parku w Escambray; kąpiel pod wodospadem; wizyta na rancho kubańskim; degustacja gujawy z rumem; wieczorny wyjazd do miasta, muzyka na żywo - casa de la musica; Roscon de la Salsa;
Dzień 4:
Playa Ancon/Playa Giron – poranne plażowanie lub wyjazd do Trynidadu, zwiedzanie miasta, obiad w hotelu, wyjazd do Playa Giron (hotel Playa Giron – opcja all inclusive), po drodze krótki przystanek w Cienfuegos, wizyta w centrum miasta oraz w południowej dzielnicy willowej, panorama z dachu Palacio de Valle
Dzień 5 :
Playa Giron -nurkowanie w morzu i jaskiniach – 2 nurkowania; wieczór sylwestrowy w nadmorskim hotelu Playa Giron
 
Impreza Sylwestrowa:) 

 

Przywitanie Nowego Roku na plaży!

 fire1  SAM 2886  cuba-11

 

Dzień 6:
Playa Giron - nurkowanie w morzu i w jaskiniach – 2 nurkowania
Dzień 7:
Playa Giron - nurkowanie w morzu i w jaskiniach – 2 nurkowania
Dzień 8:
Playa Larga/Viñales : śniadanie, transfer do Viñales, po drodze zwiedzanie farmy krokodyli oraz wizyta w położonej na wysepce wiosce indianskiej Guama; przyjazd do hotelu La Ermita w Viñales, opcja HB (śniadanie i kolacja; napoje butelkowane oraz alkohole za dodatkową opłatą.
Dzień 9:
Viñales, wycieczka konna na farmę tytoniu, pokaz ręcznej producji cygar z mozliwością ich zakupu, wieczorne wyjście do klubu Polo Montanez
Dzień 10:
Viñales/ Maria La Gorda – śniadanie, transfer do Maria La Gorda - resortu nurkowego na zachodnim cyplu Kuby, opcja FB (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 11:
Maria La Gorda - nurkowanie w morzu – 3 nurkowania
Dzień 12:
Maria La Gorda - nurkowanie w morzu – 3 nurkowania
Dzień 13:
Maria La Gorda/ Hawana – śniadanie, transfer do Hawany, zakwaterowanie w ,,casas particulares”, wieczorne wyjście do miasta.
Dzień 14 :
zwiedzanie Hawany: stare miasto, targ staroci, posiłek we własnym zakresie, wieczorne wyjście do miasta do lokalu z muzyką na żywo
Dzień 15 :
Hawana – śniadanie, czas wolny (ewentualne zakupy) uzależniony od godziny wylotu, transfer na lotnisko

 

CENA:

osoba nurkująca : 2190 USD
+ bilet lotniczy: 4000 zł -5000 zł

Zaliczka 30% w dniu rezerwacji, pozostała kwota 70% płatna na miejscu, bilet lotniczy płatny w dniu rezerwacji.


Nr rachunku Alior Banku:
Euro: 54 2490 0005 0000 4600 7982 3858, BIC ALBPPLPW
PLN: 91 2490 0005 0000 4520 3642 6440
(płatność w złotówkach w/g kursu sprzedaży euro Alior Banku)

W podanych cenach zawarte są:

• składka na TFG, ubezpieczenie podróżne TU Europa;
• zakwaterowanie wg programu:
• Hawana – ,,casa particular” w dzielnicy Centro Havana (śniadanie)
• Playa Ancon – hotel - all inclusive
• Playa Giron – hotel – all inclusive
• Vinales – La Ermita – HB (śniadanie, kolacja)
• Maria La Gorda – FB (śniadanie, obiad, kolacja)
• transfery - łącznie około 1200 km
• 12 nurkowań - 6 nurkowań w rejonie Playa Giron, w tym w jaskiniach; 6 nurkowań w parku
Maria La Gorda
• wycieczki i zwiedzanie:
• Hawana – Plac Rewolucji, Dom Ernesta Hemingwaya, stare miasto, kluby muzyczne, targ staroci
• Trynidad, dzielnica kolonialna, wycieczka bryczkami do parku, kąpiel w wodospadzie, wizyta na
ranczo, degustacja gujawy z rumem; wyjście wieczorne do miasta, muzyka na żywo - casa de la
musica
• Cienfuegos – wizyta w centrum miasta i w dzielnicy willowej, wejście do Palacio de Valle
• Playa Larga – Guama – farma krokodyli, wizyta w skansenie wioski indiańskiej na wyspie Guama
• Vinales – konna wycieczka na plantację tytoniu, wieczorne wyjście do klubu Polo Montanez


Dodatkowo płatne:

• bilet lotniczy
• wejściówki do muzeów, bilety wstępu do lokali, alkohole i indywidualne posiłki
• wiza kubańska 22 euro ( wizy można otrzymać w biurze CN Nautilus )
• ubezpieczenie nurkowe, dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (od ceny imprezy bez
biletu)
• wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz balastu i butli)


Informacje praktyczne:

 • Bagaż zależy od przewoźnika 8-10 kg podręczny i 23 kg rejestrowy
• Paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu, szczepienia nie są wymagane
• Wymagania nurkowe: w przypadku nurkowań w morzu- OWD, boja na parę nurkową, własny
sprzęt nurkowy (oprócz balastu i butli). W przypadku nurkowania w cenotach, min. AOWD ,
zalecana konfiguracja sidemount, obowiązkowa dodatkowa latarka.


casa  j  vinales casa el portal6  cuba05

Zakwaterowanie i wyżywienie: Zakwaterowanie w Hawanie w tzw. ,,casas particulares”, czyli w kwaterach prywatnych, w pokojach dwuosobowych. „Casa particular” to niezależny pokój wynajmowany w domach kubańskich. Formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Pokoje są skromne ale bardzo czyste, dwuosobowe z łazienką, najczęściej wyposażone w klimatyzację lub wiatrak. Mieszkając w takim miejscu możemy poznać słynną kubańską gościnność i za- smakować kreolskiej kuchni. Pozostałe miejsca – hotele ***, opcja all inclusive lub FB.


 

cenotes-cuba kuba-underwater kuba f1 k005l

Nurkowanie: Playa Giron ( wschodnia część Zatoki Świń) – nurkowania z brzegu, uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża, ciekawa nieregularna ściana opadająca w głębiny, z tunelami. Skupiska korali: ogromne gorgonie, korale madreporowe, gąbki, ławice małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, langusty, barakudy, skrzydlice, kraby. W rejonie Playa Giron nurkujemy w jaskiniach - cenotach. Kubańskie cenoty zachowały swój dziewiczy charakter, większość z nich nie jest przystosowana do nurkowania komercyjnego, nurkujemy w małych, kameralnych grupkach. Cenoty zachwycają formacjami skalnymi i charakterystyczną grą świateł. Na powierzchni woda jest słodka, kilka metrów głębiej zaczyna się woda słona o wyższej temperaturze 26-28 stopni C i widoczności 50-70m. Na granicy tych dwóch ośrodków występuje niesamowite zjawisko halokliny.


 kuba21M  KUBA27m  kuba29m  k03m

Playa Giron: miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata, rozległego Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń, cenotów. Teren bardzo nisko zaludniony, większość cenotów dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej eksploatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, To także miejsce zwycięstwa wojsk Fidela Castro w czasie nieudanej amerykańskiej inwazji w Zatoce Świń. Sporo pozostałości po ("zrobaczywiałych najemników" – Fidel Castro) – bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę. To także miejsce zwycięstwa wojsk Fidela Castro w czasie nieudanej amerykańskiej inwazji w Zatoce Świń. Sporo pozostałości po ("zrobaczywiałych najemników" – Fidel Castro) – bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę.
Trynidad: leży w południowo-środkowej części wyspy. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Malownicze położenie w pobliżu Morza Karaibskiego i u stóp gór Escambry daje mu niezwykły klimat. To miej- sce tętni muzyką i dobrą zabawą.
Vinales: to niezwykle urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vinales wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie niezwykle malowniczych kopców skalnych „Mogote”, jaskinie, wiele z podziemnymi rzekami z najsłynniejszą Cueva del Indio (w naszej ofercie).
Maria la Gorda: resort wyspecjalizowany w turystyce nurkowej i dla osób szukających spokojnego wypoczynku, znajduje się na zachodnim cyplu wyspy. To prawdziwa okazja, aby odwiedzić rezerwat biosfery, to raj zamieszkany przez wiele gatunków zwierząt, także zagrożonych. Maria la Gorda słynie z czystych plaż, a wśród nurków uważana jest za najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie i jedno z najlepszych na świecie. Do wyboru mamy w pobliżu aż 50 miejsc do nurkowania. Można podziwiać morską florę, która zachwyca kolorami oraz kontemplować ściany pokryte koloniami czarnych koralowców. Życie morskie jest obfite i zaskakujące. Ponad 20 gatunków koralowców, różnego rozmiaru ryby, homary, kraby i węgorze.
Hawana: stolica Kuby. Przez wielu uznawana za najpiękniejsze miasto Karaibów. Jej Stare Miasto wraz z fortyfikacjami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Hawaną bardzo mocno związany był Ernest Hemingway, który pokochał ją, jak również całą wyspę. Tu mieszkał i tworzył przez prawie 20 lat. W stolicy można również spotkać i polskie akcenty np. rzeźbę Fryderyka Chopina na Placu św. Franciszka z Asyżu, a ulubionym środkiem transportu wielu kubańczyków są „Polaquito” czyli Fiat 126p. Muzyka , taniec, zabawa są nierozłącznym elementem tej metropolii. Tutaj nie można się nudzić.

 

Informacje i rezerwacje:

CN Nautilus

tel: 12 266 02 02

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.