• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
  • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
  • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
  • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
  • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
  • Testuj skutery nurkowe SUEX
  • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
  • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
  • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

bacvicalogo      Borkologo

 

Bačvica

To zdecydowanie jedno z ładniejszych miejsc nurkowym na tym terenie na pełnym morzu, oddalone ok 90' płynięcia od portu w Jezerach.
Jest to długi ok 400 m podwodny grzbiet skalny o rozciągłości pn-zach-pd-wsch z wystającym  pośrodku niewielkim fragmentem skalnym nad powierzchnie wody, do którego cumuje łódź.

Ściana po drugiej stronie podwodnego grzbietu jest głęboka i majestatyczna. Rozciąga się w prawo i w lewo po przepłynięciu grzbietu na stronę pd-zach.
Płynąc w prawo w kierunku pn-wsch ścianka jest niewielka i niegłęboka-  do około 25 metrów, za to gęsto porośnięta  żółtymi gorgoniami z małymi jamami, szczelinami, kanionami. Natomiast na lewo od grzbietu rozciąga się głębsza i większa ściana zaczynająca się od 12 m i opadająca do 60m. Ciągnie się ona na dł. co najmniej 250m.  Początkowo porośnięta małymi beżowymi gorgoniami i zółtymi gąbkami by następnie na gł. ok. 30m ustąpić miejsca wielkim granatowo-czerwonym gorgoniom. Ściana w całej swojej masie, a szczególnie przy dnie obfituje w nawisy i jamy, w których spotkać można kropkowane mureny, langusty i homary. Na pewnym odcinku ze ściany w głąb zwisa długa lina z nawiniętą na nią siecią rybacką obrośniętą gąbkami. Jest to bardzo ciekawe miejsce nadające się zarówno na nurkowania dla początkujących i zaawansowanych nurków technicznych, a także do snorkelingu. Często niestety niedostępne ze względu na brak osłony od wiatru i występujące tutaj prądy.

Borko - wrak 

Od strony północnej grzbietu na łagodnym piaszczystym stoku znajduje się wrak drewnianego kutra rybackiego „BORKO”. Leży na głębokości  38- 45m. Długość kutra 22m. Na wraku spotkać możemy langusty , kongera,  piotrosze.

 

 

Kursy nurkowania

Kurs nurkowania dla początkujących CMAS P1

Kurs nurkowania od podstaw uprawniający do nurkowania na całym świecie...

Kurs nurkowania dla początkujących PADI OWD

Kurs nurkowania od podstaw Padi Open Water Diver uprawniający do nurkowania...

Kurs nurkowania dla początkujących IANTD OWD

Kurs nurkowania od podstaw Open Water Diver  IANTD  -  uprawniający...