• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
 • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
 • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
 • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
 • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
 • Testuj skutery nurkowe SUEX
 • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
 • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
 • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

Kurs nurkowania od podstaw Open Water Diver  IANTD  -  uprawniający do nurkowania

na całym świecie do 21 m głębokości !!!

Na kurs nurkowania zapraszamy młodzież 15 -18 lat oraz dorosłych - nie ma górnej granicy wiekowej!

Cel kursu:
1.Program jest przewidziany jako podstawowy kurs dla tych, którzy zamierzają zostać płetwonurkami i chcą nurkować bezpiecznie z użyciem sprzętu SCUBA;
2. Program kładzie szczególny nacisk na wpojenie podstawowej wiedzy oraz na nauczenie podstawowych umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia bezpiecznego nurkowania i odkrywania wyzwań oraz ciekawostek podwodnego świata;
3. Po ukończeniu programu Open Water Diver nurek jest przygotowany do oddychania pod wodą sprężonym powietrzem.
4. Program przygotowuje nurka do nurkowań na maksymalną głębokość 21 metrów.
Wymagania wstępne:
1. Ukończone 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych. Dla stopnia Młodzieżowego wymagane jest ukończenie 12 lat ( zapoznaj się z warunkami nurkowania dla dzieci)
2. Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania.

3 opcje do wyboru:

 • Kurs nurkowania realizujemy w Chorwacji na wakacjach - turnusy 7 dniowe. Zapraszamy całe rodziny. Polska kadra instruktorska i obsługa bazy. Apartamenty, wyżwienie, dojazd, ubezpieczenie, wycieczki fakultatywne. Kurs nurkowania od podstaw odbywa się, zamiast w basenie od razu w przejrzystych i ciepłych wodach Adriatyku, gdzie panują warunki "wód basenopodobnych" i gdzie poznacie rzeczywiste warunki, w których później przyjdzie Wam nurkować. Nurkujemy z brzegu, na początku na małej głębokości, stopniowo zwiększając ją do głębokości aż 21 m.
 • Kurs nurkowania dzielimy na część basenową + teorię, które odbywają się w Polsce - Kraków, Strzyżów, Rawicz (część basenowa 2 dni i teoria 3 dni) oraz część wód otwartych, którą można zrealizować na urlopie (turnusy 7 dni: 5 nurkowań 3 dni) w Chorwacji w naszej bazie. Tutaj też od razu po kursie można zacząć nurkować "turystycznie" i pogłębiać zdobyte umiejętności i wiedzę pod bacznym okiem naszych instruktorów.  Pozwoli to wyszlifować zdobyte umiejętności i zdobyć niezbędną praktykę nurkową.
 • Kurs nurkowania można również w całości zrealizować w Polsce a do nas przyjechać z certyfikatem nurkowym i nurkować w ramach tzw.: turystyki nurkowej, tak jak pozostali certyfikowani nurkowie.

  jezera htz

  W czasie 5-dniowego kursu odbywa się 4-6 nurkowań pod bacznym okiem polskiej kadry instruktorskiej oraz zajęcia teoretyczne, na których dowiecie się wszystkiego co wiedzieć powinniście by stać się wyszkolonymi nurkami. Zalecane jest przygotowanie do nurkowania z zatrzymanym oddechem oraz wykonanie w trakcie trwania kursu również kilku takich nurkowań. Zdobyte umiejętności, podsumowane końcowym egzaminem ( część teoretyczna i praktyczna) oraz potwierdzone certyfikatem, pozwolą Wam wypożyczać sprzęt i nurkować w każdej bazie nurkowej na świecie do maksymalnej głębokości 21 m., z osobą o co najmniej takich samych lub równorzędnych uprawnieniach. Kurs możecie zrealizować w całości w naszej bazie nurkowej w Chorwacji w wybranym przez siebie 7-dniowym turnusie (od soboty do soboty) od maja do końca września. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja..

  Aby przystąpić do kursu trzeba umieć pływać ( w stopniu zadowalającym, nie oczekujemy od Was mistrzostwa) oraz wykazać się dobrym stanem zdrowia potwierdzonym przez lekarza (zaświadczenie o "braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego", przeciwwskazaniami są: choroby płuc, serca, alergia, cukrzyca, padaczka, utraty przytomności, przewlekłe stany kataralne, astma, epilepsja, inne choroby dróg oddechowych, zatok i ucha środkowego, układu krążenia, przebyte zabiegi chirurgiczne na klatce piersiowej, zażywanie leków psychotropowych, ciąża).

  Na kurs należy mieć tylko własne "ABC nurka" czyli maska, rurka, płetwy, 2 zdjęcia do certyfikatu, osoby niepełnoletnie zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych. My zapewniamy: kompletny sprzęt płetwonurka (pianka, automat, jacket, butla z powietrzem, balast), materiały szkoleniowe (skrypt Nautilusa), powietrze do oddychania pod wodą, wystawiamy certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia.

 • kursy chorwacja

  Jeśli kurs odbywa się w Chorwacji, pamiętajcie o zapewnieniu sobie zakwaterowania na miejscu, dojazdu, wyżywienia i koniecznie ubezpieczenia podróżno-nurkowego. TO NIE JEST WLICZONE W CENĘ KURSU. My oczywiście pomożemy Wam w załatwieniu tych wszystkich kwestii. Zachęcamy by na aktywne wakacje pojechać z bliskimi i/lub zabrać znajomych nie koniecznie zainteresowanych nurkowaniem - z pewnością spędzą miłe wakacje a Wy nauczycie się nurkować! Turnusy trwają od soboty do soboty.

 Zaliczenie kursu: każdy nurek biorący udział w kursie nurkowania IANTD Open Water Diver uzyska certyfikat Open Water Diver po wykonaniu prawidłowo wszystkich ćwiczeń zawartych w programie. Każdy będzie miał tyle czasu, ile będzie potrzebował do nabycia umiejętności programowych.

 

 

 

Skontaktuj się z biurem w celu ustalenia terminu szkolenia :

Centrum Nurkowe Nautilus

tel. 12 266 02 02

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.